OPONY SĄ JEDYNYM ELEMENTEM POJAZDU MAJĄCYM KONTAKT Z NAWIERZCHNIĄ.
TWOJE BEZPIECZEŃSTWO I PRZYCZEPNOŚĆ POJAZDU ZALEŻĄ OD JAKOŚCI I OSIĄGÓW OGUMIENIA.
DLACZEGO JEST TO TAKIE WAŻNE?

Tylko opony mają styczność z nawierzchnią

  • Opony utrzymują ciężar pojazdu
  • Opony przekazują siły hamowania i przyspieszania na podłoże i zapewniają optymalną przyczepność pojazdu
  • Opony pochłaniają nierówności podłoża

Rozporządzenie o etykietowaniu opon ma na celu podniesienie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów oraz zmniejszenie oddziaływania transportu drogowego na środowisko. Rozporządzenie o etykietowaniu uwzględnia 3 kryteria: opór toczenia opon przekładający się na zużycie paliwa i emisję CO2, przyczepność opon na mokrej nawierzchni, a zatem bezpieczeństwo oraz zewnętrzny hałas toczenia opon uważany za jedną z form zanieczyszczenia środowiska.

Przeczytaj więcej o etykietowaniu opon

Dzięki bezpośredniej współpracy z wiodącymi producentami opon, oddajemy do Twojej dyspozycji szeroką gamę marek i bieżników opon.

W zależności od modelu auta, w którym opony będą pracować, przez styl jazdy kierowcy czy planowany roczny przebieg, specjaliści Wulkano Perfect Euromaster zarekomendują opony o odpowiednich poziomach zaawansowania technicznego, w różnych przedziałach cenowych, z różnych gam produktowych.

W naszych serwisach znajdziesz zarówno opony z segmentu premium, jak Michelin, Goodyear, Dunlop, Continental, Pirelli, przez opony ze średniej półki takie jak BFGoodrich, Kleber, Fulda, Uniroyal, Firestone, aż po opony segmentu budżetowego Kormoran, Dębica, Sava, Barum i Tigar.

Na pewno znajdziemy wspólnie coś odpowiedniego również dla Ciebie.

 

  • +48 602 645 610
  • SERWIS MOBILNY TIR 24h