POLEROWANIE REFLEKTORÓW
regeneracja zamatowiałych i porysowanych reflektorów

Większość aut po 2000 roku produkcji jest wyposażona w plastikowe szkła reflektorów, co jest przyczyną szybkiego matowienia powierzchni od piasku, owadów itd. Na powierzchni reflektorów powstają mikropęknięcia które także zmniejszają przejrzystość szkła.

Niestety wymiana reflektora to dość wysoki koszt, nawet w przypadku zastosowania tańszego zamiennika. Rozwiązaniem może być wypolerowanie / zregenerowanie oryginalnego reflektora.

POLEROWANIE TO NIE WSZYSTKO!

Samo polerowanie zaczyna być dość znaną usługą, problemem jest to, że większość ludzi którzy to robią nie stosują impregnacji szkła po wypolerowaniu. Wzmocnienie powierzchni wydłuży żywotność reflektora oraz pozwoli na jego dalszą eksploatację.

Niestety trzeba brać pod uwagę, że matowienie będzie w tym wypadku znowu powstawać wraz z ilością pokonywanych kilometrów. Zaznaczamy że fabrycznie nowy reflektor jest zaimpregnowany by zbyt szybko nie nastąpiło matowienie powierzchni.

Jeśli na reflektorze występują mikro pęknięcia, staramy się je usunąć, co może wpłynąć na czas wykonywania usługi.

Reflektor nie jest wymontowywany z auta na czas operacji, aczkolwiek jest taka możliwość jeśli reflektor ma skomplikowany kształt.

Polerowanie polega na wyszlifowaniu / wyrównaniu powierzchni szkła za pomocą papieru ściernego – gradację dobieramy proporcjonalnie do poziomu uszkodzenia powierzchni, jest ona zwiększana w czasie trwania procesu. Po wyrównaniu powierzchni za pomocą papieru zaczynamy polerowanie za pomocą pasty polerskiej o konsystencji dość mocno ściernej i z czasem przechodzimy do lekko ściernej.

Po wypolerowaniu reflektor wygląda jak nowy, przejrzystość jest na poziomie 95-100%, po tej czynności nakładamy impregnat który musi być na szkle przez około godzinę, po tym czasie polerujemy reflektor ściereczką z mikrofibry i cieszymy się pięknymi błyszczącymi lampami w naszym aucie.

Sam proces polerowania jest stosunkowo mało skomplikowany, ale wbrew pozorom bardzo czasochłonny i wymagający doświadczenia. Jeśli nie dysponujesz odpowiednim sprzętem i kwalifikacjami, odwiedź serwis Wulkano Perfect Euromaster i skorzystaj z naszej fachowej obsługi.

 

  • +48 602 645 610
  • SERWIS MOBILNY TIR 24h